logoweb
Pavlův web

Dopis neznámé

Ahoj ............
Dnes večer je celá moje mysl soustředěná jen na tebe. Koukám na obrazovku, když píšu tyto slova, ale zároveň mám před očima tvůj obraz. Celý den se cítím, jako bych žil na jiné planetě. Jsem totiž vnímáním úplně někde jinde.
Vím, čím to je. Vždycky jsem lásku pozoroval jenom z dálky. Vždycky jsem o tomto tajemném citu přemýšlel z pohledu třetí osoby. Dnes ji prožívám sám, díky tobě. Je to zajímavé, vzrušující a zároveň děsivé. Sám nevím, co způsobilo tu změnu. Jsou to jenom hormony? Tomu nevěřím...
Probudila jsi ve mě city, protože se ke mně chováš tak, jako ještě nikdo. Najednou nebyla v tvém zájmu jenom moje fyzická stránka. Nezaujaly tě, jako jindy před tím, lacině naučená gesta a vystupování. Dnes to byla jen moje povaha, kterou málokdo chápe. Je to docela paradox, protože tím, co píšu poskytuji mnoho návodů do mé duše.
Z mé strany to bylo stejné, i když to vlastně nebylo až na výjimky nic neobvyklého. Zaujala jsi mě hlavně tím, že jsi dokázala odhalit své nitro. Ale vzpomínám si, že první, co mě na tobě uchvátilo, byly tvé oči. Jakmile na mne pohlédly,byl jsem úplně pohlcen jejich krásou a tím, co se v nich zračilo. Uviděl jsem v nich něco. To něco, které mi říkalo, že se dívám do očí dívce, která je nejenom krásná na pohled, ale je krásná i uvnitř. Po tomto zjištění jsem nevydržel tvůj pohled a musel jsem sklopit svůj zrak, před někým jako jsi ty. "Andělé ještě kráčejí po této zemi, bůh na nás úplně nezanevřel", myslel jsem si poté.
V této chvíli se zrodil můj sen. Vyrostl po pár chvilkách, které jsem s tebou vzápětí strávil. Od té doby uplynul nějaký čas, ale ten krásný sen ve mě zůstal stále. Zdá se mi, že žiji jenom snem, proto ti ve skutečnosti píšu tento dopis. Protože žít podle fantazií a snů se nedá. Prožívat se musí realita a ne představy. I přesto jak je můj sen o tobě krásný, chtěl bych ho proměnit v realitu. Lidé se mnohdy trápí tím, že nedokázali realizovat své snění. Snažit si splnit sen je totiž jako rčení "nést kůži na trh". Mnohdy se to nepodaří, sen se rozplyne a zůstane po něm jen hluboké zklamání.
srdce
Splnil jsem si mnoho snů, ale nikdy jsem si neuvědomoval ten risk, když se mi to nepodaří. V životě jsem měl štěstí a dařilo se mi své sny naplňovat. V případě lásky jsem se bál. Bál jsem se bolesti z ní vyplývající. Až když jsem poznal tebe mám ve všem jasno. Jak jsem tě potkal nastala změna. Nyní jsem smířený s případným neúspěchem a najednou jsem ochotný jít za tím snem, kterého jsem se dříve ve skrytu duše bál.
Vím, že láska samotná nejlépe symbolizuje život. Nikdo si nemůže být ničím jistý. Nikdo nemůže nic předvídat. Ale přesto, že je život takový, tak jej žijeme. Stejné je to s láskou, bez které si nelze život představit. Totiž, kdo vstoupí do láskyplného vztahu, riskuje ztrátu sama sebe. Kdo dokáže tuto pravdu akceptovat najde svůj smysl žití.
Další věc, kterou vím, je ta, že už nikdy nebudu takový jako dřív. Tím, že jsem tě poznal jsem se navždy změnil. Samozřejmě člověka ovlivňuje všechno, co při své cestě životě potká, ale u tebe je to příliš intenzívní na to, abych to bral na lehkou váhu. Aby člověk mohl plně prožít lásku, musí do ní vložit srdce a riskovat ztrátu sama sebe. Jsou lidé, kteří se tohoto risku bojí a skrývají se proto za masku nepřístupnosti. Žijí lásku jenom fyzickou a té pravé se bojí. Věřím, že časem poznají, co je opravdu důležité a dokáží se pro obětovat pro pouhý cit.
Já už jsem přes tuto clonu poznání prozřel. Začíná se mi stýskat po tom pocitu, kdy jsem s tebou. Jen tvoje přítomnost mne naplňuje štěstím. Naplňuje mě štěstím jenom proto, že žiji pro někoho jiného. Že nežiji jenom pro sebe. Najednou přestávám být sebestředným člověkem a právě toto je pramen mého štěstí. Můj pramínek roste v čirý a silný potok, právě pro tvou andělskou tvář a čistou duši.
Otázka, kdo jsem mě pronásleduje celém mé lidské bytí. Mou velkou snahou je zodpovědět si právě tuto otázku. Mám pocit, že když budu s tebou, najdu na tuto otázku odpověď. Možná zjistím, že není důležité být dobrý inženýr, doktor či právník, ale že je důležité být dobrý partner pro toho druhého. Můžeme se snažit budovat obrovská města a obrovská díla, ale jenom zakrývají to hlavní a důležité. Budování vztahů.
Můžu se ti zdát ve svém uvažování příliš slušný a přiznám se, že je to vlastně pravda. Přemýšlím kriticky, ale zároveň se snažím koukat na svět naivně. Nejsem si jistý, jak dlouho mi tento naivní pohled vydrží. Naivita se totiž může velice rychle změnit ve skepsi. Úplně stejné je to s láskou, o které tu celou dobu píšu. Můžu ti zcela upřímně říci, že mě takovýto pohled a vlastně i celá má "skautská" povaha naprosto vyhovuje. Život s ní je lehčí a těžší zároveň.
Milá ........., chtěl bych ti poděkovat za to, že vůbec jsi. Jenom touto skutečností, jsi pro mne udělala mnoho. Takže ti touto formou sděluji svůj dík.

S pozdravem tvůj ..........

P.S.: Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to... (Albert Einstein)

Vložit komentář.

TOPlist