logoweb
Pavlův web - články


Láska k životu... je to jen fráze?

- Podřezání žil a podobně (často neefektivní) Čas : Minuty pokud jde o řez hlavní tepny, jinak věčnost. Dostupné : Potřebujete především velmi ostrý nůž/žiletku. Žiletka se velmi špatně drží pokud je pokrytá krví. Jistota :Průměrná pokud povedete řez na hlavní tepně, jinak velmi malá. Poznámky : Za prvé velmi bolestivé. Také je tu nebezpečí objevení. Toto je velmi běžný pokus o sebevraždu, leč zřídkakdy skončí jinak než pouze jizvou. Je potřeba hodně energie abyste řízli hluboko do tříselní nebo hrdelní tepny, které jsou jediné schopné vás zabít. Vůbec se nezabývejte touto metodou. Přeříznutí vaší hrdelní tepny je velmi obtížné, protože krkavice jsou chráněny průdušnicí. Pokud si chcete řezat v zápěstí, řežte podél modré žíly na spodu vašeho zápěstí, ale dostatečně hluboko abyste odkryli tepnu vespod. Tradiční teplá koupel by měla pomoci, protože udrží proud rychle vytékající krve, což zpomaluje proces srážení a následně zastavení krvácení. Lehněte si do vany tak aby zápěstí nemohlo spadnout na vaše tělo a blokovat tak proud krve.

gun
Takovéto články v dnešní době kolují na internetu. Popisují s naprostou reálností a odborností techniku sebevraždy.
Návštěvník těchto stránek má rozličný výběr. Dostane se mu perfektního servisu. Proškolený personál mu poradí jakou formy sebevraždy zvolit. A je opravdu z čeho si vybírat. Rozhodnout se můžeme pro možnost skočení pod vlak (autory nedoporučováno pro zkomplikování plynulosti dopravy), můžeme zkusit již zmíněné podřezání žil nebo předávkování léky. Dostane se nám precizních informací v otázce zastřelení, jaká pistole a náboje jsou nejvhodnější a jaký je nejlepší úhel a pozice zbraně při výstřelu.
Pro milovníky nikotinu je zde skvělý návod, jak skoncovat se životem. Balíček tabáku přes noc namočte a poté přefiltrujte. Hnědý filtrát vařte na mírném ohni, než se voda vypaří a zbude kašovitá hmota. Dvě lžičky se podávají do nočního drinku a pozemské starosti již nemusíte řešit. Uprostřed noci totiž nikotin vyvolá křeče a vy zemřete bolestivou smrtí. Myslíte si, že jde o nějakou science fiction? Omyl, takového návody jsou ve virtuálním světě realitou. Nejenže najdete specializované weby, ale takové informace se již vyskytují na některých diskusních serverech.
nuz
Otázkou je, co vlastně sledují autoři těchto návodů? Pokud budeme naprostí optimisté můžeme v tom vidět i lásku k člověku. Ano, tito "spisovatelé" se ohánějí tím, že poskytují potenciálním mučedníkům velice důležité informace. Ty prý mají při touze zabít se cenu zlata. U takto informovaných sebevrahů nehrozí riziko neúspěchu (rozuměj "pouhého" zmrzačení). Existuje i teorie, že vlastně prospívají ekonomice státu, poněvadž neúspěšným sebevrahům poté nemusí stát vyplácet doživotní rentu.
Opravdu morbidní uvažování. Při čtení podobného díla mi připadá, že "láska k životu" je už opravdu jenom fráze, kterou ani lidé nepochopí. Člověk, který napsal tento článek má velice pošramocené vnímání světa. Neuvědomuje si, že jsou lidé šťastní a nešťastní. Že ti šťastní se mohou stát nešťastnými stejně jako nešťastní šťastnými. Není lepší se snažit alespoň psaním na webu podnítit v potenciálním sebevrahovi onu lásku k životu? Nesnažit se ho přimět, aby to ještě jednou zkusil? Snaží se o to mnoho umělců a filozofů. Ostatně lépe to vyjádřil Albert Einstein.

Všechno, co lidé konají a vymýšlejí, má uspokojovat potřeby, které pociťují, a mírnit jejich bolesti.

Je zvláštní, že člověk je jediný tvor v přírodě, který si vezme život sám. V přírodě se žere a umírá, ale žádné zvíře si nevezme život samo. Přitom se dostává do bezvýchodnějších situací než člověk. Je možné, že tím platíme daň za naši inteligenci. Ostatně nejspíš žádné zvíře nepřemýšlí nad smyslem života jako člověk.

Vložit komentář.

TOPlist