logoweb
Pavlův web

Tunel Blanka na vlastní kůži

V roce 2007 se v Praze začal realizovat projekt, který vzbudil silný mediální ohlas. Tunel Blanka. Stavba bude dokončena až v roce 2011, ale už dnes lidé v Praze vnímají spoustu stavebních a dopravních omezení, nehledě na velké množství mediálních afér. "Když se to stalo poprvé v květnu, řekl jsem dobře, může se to stát. Ale podruhé? Podám trestní oznámení na neznámého pachatele za obecné ohrožení. Chci znát jméno viníka." řekl například primátor Pavel Bém, když došlo k druhému propadu půdy v parku Stromovka. Kvůli nestabilnímu podloží totiž nad hloubeným tunelem vzniknul kráter o průměru 25m a hloubce 16m.
foto1
Pár dní nato tuto událost komentoval Jan Kraus slovy: "My, země, která přinesla pojem tunel do světové ekonomiky, neumíme udělat blbej silniční tunel, aby se nepropadlo půl parku?." V tu chvíli má zvědavost narostla natolik, že jsem se rozhodnul zúčastnit exkurze studentů Fakulty Stavební ČVUT do hloubené části tunelu v Tróji.
Hned na začátku nám bylo doporučeno obléci si dvojí krycí vrstvu pracovního oblečení a vysoké gumáky. Tunel je totiž hloubený pod Vltavou a tudíž je přímo pod ní patřičně vlhko. Na hlavu jsme si nasadili svítilnu a jako bonus jsme dostali dýchací přístroj pro případ nouze. "Když budete mít štěstí, nebudete ho potřebovat," směje se jeden z inženýrů Metrostavu, který nás má provázet.
Už portál tunelu je působivý. V desetimetrové hloubce stavební jámy jsou dva obrovské vybetonované otvory. Nad tunelovým portálem je připevněná malá soška panny Marie. V mírné nejistotě vstupujeme do osvětleného, ale stále temně působícího, tunelu. Náš průvodce začíná s výkladem: "Projekt Tunel Blanka je realizován v rámci výstavby severozápadní části Městského okruhu, jehož celková délka činí 6 382 m a doplní tak již provozovanou část okruhu délky cca 17 km s tunely Zlíchovským, Mrázovkou a Strahovským. Po zprovoznění tak vznikne nejdelší tunel v České republice a nejdelší městský tunel v Evropě. Víte, že jeden metr tunelu stojí stavbaře zhruba jeden milion korun? Celý projekt včetně komunikací a mostů také nejspíš přijde na 28 miliard."
foto2
Jak postupujeme do osvětleného prostoru, zvětšuje se množství vody a bahna. Není se čemu divit, nacházíme se totiž pod řekou. Člověk se cítí zvláštně při představě, že má nad hlavou několik metrů hluboké říční koryto plné vody. Kolem nás projíždí mohutná nákladní auta a v dáli je slyšet tajemné hřmění, které se rozléhá celým prostorem. Nevím proč jsem si v tu chvíli vzpomněl na E. M. Remarqua a jeho román Na západní frontě klid.
Po desetiminutovém brouzdání ve vodě jsme došli pod zmíněný park Stromovka. Tunel v této části nevypadá nijak odlišně. Ptáme se jestli všichni před sesuvem stačili utéct. "Co jsem slyšel, tak chlapi si všimli, že se zemina začala rozevírat a lehce propadat. Vždycky to nějaký čas trvá než se zemina protlačí ve větším objemu. Je tedy čas na útěk," odpovídá nám pan inženýr. Cestu zpět absolvujeme v druhém tunelu budovaném pro druhý směr dopravy. Na obvodu byl už dávno nastříkaný beton a nyní pracovníci pokládají vrstvy izolace a připravují se na budování vozovky.
Po hodině strávené v podzemí se opět dostáváme na denní světlo. Koukám se shora do stavební jámy tunelu a cítím respekt k lidskému umu. Tunel Blanka dokazuje, jakou jsme urazili cestu od porevolučních tunelářů typu Koženého. Nyní už konečně o slovu "tunel" můžeme přemýšlet v jeho původním významu.

Pozn.: Fotografie použity z www.tunelblanka.cz

Vložit komentář.

TOPlist