logoweb
Pavlův web

Milý Středníčku

Milý Středníčku, jsem Ládík Švestka z páté bé. V první třídě mě moje moc milá paní učitelka naučila psát a v druhé třídě mě jiná, ještě o moc milejší paní učitelka, naučila psát dopis. Ta druhá paní učitelka taky říkala, že psaní dopisů je dobrá věc, protože prý zahřejí u srdíčka. Proto taky píšu tento. Třeba můj spolužák Milošek Prouzka, to je hroznej bručoun a už jsem mu napsal tři dopisy, abych mu to srdíčko zahřál. Ale on mi vždycky říká, že jsem blbec nebo tak něco. Nemám ho rád. Tak jsem potom napsal dopis pro Mateřídoušku, kterou čtu, protože mě paní učitelka (ta jenom milá) naučila i číst. Potom mě bráška Kája dal Vaši adresu, že prý máte málo spisovatelů, a tak by můj dopis mohl být přímo v časopisu a lidi by ho mohli číst a já bych ho mohl ukázat kámošům ve škole.
logo
Brácha Kája chodí na stejnou školu jako Vy. Podle něj je ta Vaše škola vysoká. To naše škola vůbec není vysoká, vlastně je docela nízká. To je hrozná škoda, protože strašně rád jezdím výtahem. Celou Kájovu školu prý vede nějaký pán, co se jmenuje rektor, stejně jako náš soused František Rektor, ale na rozdíl od souseda se píše s malým písmenem. Já si myslím, že být rektor musí být super. Kája mi ukazoval fotky toho Vašeho pana rektora a nosil velký červený plášť s ještě většími řetězy kolem krku. Na rozdíl od souseda Františka, který žádný plášť ani řetězy nenosí. Lidé se na něj dívají a všichni si ho váží, protože má ty řetězy a plášť. Na rozdíl od souseda Františka, kterého si nikdo neváží, teda alespoň tatínek ne. Mně by se líbilo, kdyby mi lidé říkali rektor s malým r a vážili si mě. Brácha ho ale nemá moc rád. Říkal, že ten pan rektor může za to, že bydlí v strašně škaredém pokojíku na kolejích. To je taky zvláštní, že tomu místu se říká koleje, když tam vůbec nejsou mašinky a páni výpravčí s plácačkou. Brácha říkal, že tam bydlí jen prasátka. Ale já jsem teda nikdy na nádraží neviděl, aby měl pan výpravčí s plácačkou v chlívku prasátko. Jednou za dva týdny bráška vždycky přijede s vlasy na všecky strany a je hrozně unavený. Táta mu potom u večeře pokaždé nabízí pivo a on vždycky zbledne a nechce.
Kája mi taky vyprávěl, že na Vaší škole jsou lidé, kterým se říká vědci a kteří mají hromadu přístroječků, udělátek a jiných hračiček a kteří si s těmi věcičkami celý den hrají. Já si myslím, že to musí být super, protože já si taky moc rád hraju. Někdy nám dokonce ta o moc milejší paní učitelka dovolí hrát si ve škole. Vždycky odemkne skříň a vytáhne různé balónky, autíčka a skládanky a to je moc príma. Tak jsem si tak říkal, jestli byste se mohli zeptat, jestli by ti pánové, co se jim říká vědci, nechtěli ještě jednoho dalšího. Umím totiž hodně věcí třeba skládat auta z Merkuru nebo umím na pískovišti stavět hrady a tunely. A hlavně je nejdůležitější, že si vydržím hrát s mýma udělátkama a hračkama celé dny, takže byste se nemuseli bát, že jsem ulejvák nebo tak něco.
Můj milý Středníčku, dopředu Ti děkuju a budu doma připravený, až bude něco potřeba. Tvůj Ládík

Vložit komentář.

TOPlist